کلامیدیا (Chlamydia)


امتیاز دهید نظرات شما جهت مشاوره تصاویر به واتساپ پیام دهید خرید دیلدو در واتساپ

کلامدیا در ۷۰% از بانوان و ۵۰% از آقایان بدون علامت بوده و ممکن است نادانسته این بیماری را به همسر خود انتقال دهید. این نوع عفونت ممکن است بر روی سیستم باروری تاثیر بگذارد. بنابراین کسب اطلاعات در خصوص این بیماری اهمیت زیادی دارد.


مادران

اگر باردار هستید و مبتلا به کلامیدیا دارید، در طول مدت بارداری حتما باید توسط پزشک معاینه شوید و تحت مراقبت قرار بگیرید.

جفت مانع از انتقال کلامیدیا به جنین می شود اما در زمان زایمان این عفونت به نوزاد شما انتقال داده می شود که می تواند منجر به عفونت چشم یا ذات الریه در نوزاد شود. البته جای نگرانی نیست

اگر پزشک متوجه این عفونت در مادر شود می تواند تا حد زیادی از انتقال آن جلوگیری کند در ضمن عفونت انتقال داده شده با مصرف آنتی بیوتیک برطرف خواهد شد.


آقایان

کلامیدیا معمولا بر روی آقایان مشکلات جدی ایجاد نمی کند. اما انتقال عفونت به لوله منتقل کننده اسپرم از بیضه ها، منجر به درد بیضه و ایجاد تب می شود. در موارد بسیار نادر کلامیدیا آسیب دیدن بیضه و عقیم شدن آقایان را به همراه دارد.


بانوان

عفونت کلامیدیا ممکن است به رحم و لوله های فالوپ (لوله هایی که تخمک های بارور شده را از تخمدان به رحم منتقل می کنند) گسترش پیدا کند که این موضوع ضمینه ایجاد التهاب لگنی را فراهم می کند

که این بیماری احتمال نازایی و حاملگی خارج از رحم که یک حادثه بسیار خطرناک است را افزایش می دهد التهاب لگنی نیز معمولا نشانه ملموسی ندارد اما در برخی موارد درد در ناحیه شکم و لگن ایجاد کند.


عوارض و مشکلات ناشی از کلامیدیا

عوراض اولیه کلامیدیا خیلی قابل توجه نیست اما مشکلات بعدی ناشی از این عفونت ضمینه ساز مشکلات جدی برای سلامت شما شود.

البته اگر برای درمان اقدامی انجام ندهید، ضمینه ابتلا به ایدز را فراهم کرده و احتمال دریافت ویروس HIV را افزایش می دهید.


برای جلوگیری از ابتلا به کلامیدیا بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

• به اصول خانواده پایبند باشید و با ایجاد رابطه خارج از عرف به همسر خود لتمه نزنید.

• در رابطه زناشویی تا جایی که امکان مصرف هست، از کاندوم استفاده کنید.

• کلامیدیا می تواند از راه مقعد به روده بزرگ منتقل شود، برای جلوگیری از انتقال آن بهترین کار نداشتن رابطه مقعدی است. اما در صورت اسرار به برقراری این نوع رابطه (هرچند که اصلا توصیه نمی شود)، حتما از کاندوم استفاده کنید و با همان کاندومی که رابطه مقعدی داشتید، رابطه واژینال برقرار نکنید.

لینک مفید : خرید دیلدو

• لباس زیر را بصورت فردی شست و شوی دهید و برای خشک شدن آن از نور مستقیم آفتاب و هوای آزاد استفاده کنید. با این کار احتمال انتقال کلامیدیا را به فرزندان خود کاهش دهید.

• قبل از ازدواج ابتلا همسر خود به این بیماری را بررسی کنید. بصورت کلی توصیه می شود خانم و آقا قبل از ازدواج به پزشک متخصص زنان و اورولوژی جهت بررسی بیماری های مقاربتی و بررسی باروری مراجعه کنند تا انتخاب آگاهانه ای داشته باشند.


راه انتقال بیماری و جلوگیری از ابتلا

شایع ترین راه انتقال کلامیدیا از طریق برقراری رابطه جنسی است هر سه مدل رابطه واژینال، دهانی و مقعدی می تواند منتقل کننده باشد.

لینک مفید : دیلدو

برای مبتلا شدن به این عفونت فقط تماس ناحیه های تناسلی کافی است و عدم انزال در رابطه مصونیتی برای شما ندارد این بیماری در موراد نادری از طریق حوله، لباس زیر و … به همسر یا سایر افراد خانواده انتقال پیدا می کند.


نشانه های کلامیدیا

درد در ناحیه مقعدی، خارج شدن مدفع بدون اختیار و خون ریزی مقعدی می تواند نشانه ای از ابتلا کلامیدیا مقعدی باشد. اما در حالت کلی علائمی که می تواند نشانه ای از ابتلای شما به کلامیدیا باشد

این نوع عفونت ممکن است علائم خاصی نداشته باشد به همین دلیل توصیه می شود که خانم ها در مراجعات دوره ای به پزشک متخصص زنان، ابتلا به این عفونت را نیز بررسی کنند.

لینک مفید : قیمت دیلدو

اگر خانم به کلامیدیا مبتلا شده باشد معمولا پزشک از همسر خانم نیز درخواست می کند تا به بررسی این بیماری در خود اقدام کند. برای تشخیص این بیماری معمولا آزمایش ادراد انجام می شود هرچند که پزشک ممکن است توسط سواپ پنبه ای، از واژن نمونه برداشته و به آزمایشگاه ارسال کند.


آیا کلامیدیا درمان می شود؟

بله، کلامیدیا کاملا قابل درمان است و با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک (با تشخیص و تجویز پزشک) عفونت از بین می رود و احتمال عوارض ناشی از آن مانند التهاب لگنی و … را کم می کند اما آسیب وارد شده در این حوزه را برطرف نخواهد کرد.

در نظر داشته باشید که حتما باید آنتی بیوتیک تجویز شده را تا انتهای دوره مصرف کنید و تا زمان اتمام درمان زوجین (خانم و آقا) و اخذ تایید از پزشک از برقراری رابطه پرهیز کنید زیرا امکان بازگشت و تشدید بیماری وجود دارد.

آسیب های جانبی درمان دیگری دارند. (برای اطلاعات بیشتر التهابات لگنی را مطالعه کنید)
کلامیدیا ممکن است پس از درمان مجدد بروز کند، به همین دلیل بعد از طی ۳ ماه از پایان درمان باید ابتلا این بیماری مجدد بررسی شود.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لینک های مرتبط با این مطلب


" مشاوره / ثبت سفارش "ورود به واتساپ