التهاب لگنی (PID)


امتیاز دهید نظرات شما جهت مشاوره تصاویر به واتساپ پیام دهید خرید دیلدو در واتساپ

این بیماری لوله های رحم، تخمدان، دهانه رحم و رحم را تحت تاثیر قرار می دهد و تحقیقات نشان داده از هر ۸ خانم مبتلا به التهاب لگنی، یک نفر با مشکلات باروری مواجه می شود.

بیماری عفونت یا التهاب لگن (PID) نوعی عفونت اندام تناسلی زنان است. این عفونت بر اثر ورود برخی باکتری ها به رحم و لگن ایجاد می شود. باکتری های ایجاد کننده کلامیدیا و سوزاک ایجاد کننده التهاب لگنی هستند.


عوارض و مشکلات ناشی از التهاب لگنی

همچنین التهابات لگنی زمینه بارداری خارج از رحم را فراهم می کند که این یک مساله خطرناک و جدی است. از دیگر عوارض این بیماری درد طولانی مدت در ناحیه لگن و شکم می باشد.

لینک مفید : دیلدو

باکتری و عفونت های ناشی از التهاب لگنی اگر به موقع و سریع درمان نشوند به درون لوبه های فالوپ راه پیدا کرده و سبب تشکیل بافت اسکار در بیرون و درون لوله می شوند. این مساله می تواند مسدود شدن لوله ها و در نتیجه عدم انتقال تخمک از تخمدان به رحم را داشته باشد و این مساله ناباروری خانم منجر خواهد شد.


نشانه های التهاب لگنی

معمولا پزشکان پس از تشخیص این بیماری و جهت تایید نهایی تشخیص خود از آزمایش کشت ادرار و … استفاده می کنند. اما در حالت کلی علائم زیر می تواند نشانه ابتلا شما به التهاب لگنی باشد

لینک مفید : خرید دیلدو

این بیماری علامت خاصی ندارد که حاکی از ابتلا شما به بیماری التهاب لگن باشد و راه تشخیص آن معمولا از طریق بررسی ثوابق بیماری و معاینه پزشکی انجام می شود.


راه انتقال بیماری و جلوگیری از ابتلا

باتوجه با اینکه التهاب لگنی ناشی از بیماری کلامیدیا و سوزاک می باشد (همچنین برخی بیماری های مقاربتی دیگر)، با جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها و همچنین درمان بموقع آنها از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید.

• لباس زیر را بصورت فردی شست و شوی دهید و برای خشک شدن آن از نور مستقیم آفتاب و هوای آزاد استفاده کنید.
• به اصول خانواده پایبند باشید و با ایجاد رابطه خارج از عرف به همسر خود لتمه نزنید.
• در روابط خود از کاندوم استفاده کنید.
• درمان بیماری های مقاربتی را جدی بگیرید.


آیا التهاب لگنی درمان می شود؟

هرچند که سایر مشکلات بوجود آمده امروز قابل درمان است اما با درمان بموقع از عوارض آتی و درمان طولانی مدت آنها جلوگیری کنید. برخی مشکلات ناشی از این بیماری مانند مسدود شدن لوله های فالوپ به مراتب درمان سخت و طولانی تری دارند.

باید در نظر داشته باشید که درمان التهاب لگنی حتما کامل شود و دوره درمان را نیمه رها نکنید در غیر این صورت بیماری شما مجدد و با شدت بیشتری باز خواهد گشت. و تا پایان دوره و اتمام بیماری از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

لینک مفید : قیمت دیلدو

بله، التهاب لگنی قابل درمان است و با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک عفونت از بین خواهد رفت. نکته مهم برای درمان التهاب لگنی، تشخیص و اقدام بموقع جهت درمان است تا از جلوگیری بیماری و آسیب رساندن به سایر اعضا مانند لوله های فالوپ جلوگیری شود.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لینک های مرتبط با این مطلب


" مشاوره / ثبت سفارش "ورود به واتساپ